Glada pilencyklare – bli en du med!

pilencyklare1_720_0.jpgFilmofotografen och webbkokare Magnus har piffat upp hemsidan – allt för att ni ska hitta det ni söker så enkelt som möjligt. Varje återförsäljare har nu en karta på sin sida.

Vi har snickrat till en ny avdelning på webbsidan som heter Glada pilencyklare. Där kommer vi att lägga upp särskilt intressanta pilencyklare som vi lärt känna. Vi vill också att ni som tycker om er Pilen och inte skäms att stoltsera med er rullande vän skickar in en liten trevlig berättelse om dig och din Pilen, er bästa Pilenbild och var ni bor någonstans – så kan det hända att ni kommer med bland de glada pilencyklarnas skara. Det är lite glest för tillfället, men det kommer att ordna sig med tiden. Kanske kan det vara till hjälp när ni startar upp era egna lokala Pilencykelklubbar!

Imorgon 27 april får jag min

Imorgon 27 april får jag min egen Pilen cykel. Jag blev tyvärr stulen på min kära Pilen i vintras och ska nu äntligen få min ersättningscykel. Ska hämta ut den på TCM Tyresö, själv bor jag i Huddinge utanför Stockholm. Förresten var jag i Målilla i somras - bara en sån sak! Hälsningar till alla glada Pilen cyklister från Markko Persson i Stuvsta, Huddinge i vårens Sverige :-D